Og vi har en heldig vinder af 7 rigtige, fortæller den søde unge pige i fjernsynet, samtidig med at hun udstråler den samme aura, som timeshare sælgerne på de sydlige turistmål. Nu føler vi næsten, at vi også har vundet, selvom vi netop har tabt 100 kr.
Nu kunne jeg så godt ønske mig, at den søde og smukke unge pige, som står der med hendes store dollargrin, at hun fortalte alle de mennesker de har berøvet i denne uge, hvor meget danske spil har fået ind og hvor meget de har givet ud. Men nej, DET KOMMER ALDRIG TIL AT SKE.
BECAUSE; "THE SHOW MUST GO ON" eller "tyveriet skal jo fortsætte"
Nej, du må ikke stjæle en pakke tyggegummi til en 10'er i Bilka, så kommer der 2 flot uniformerede betjente i deres store skinnende top tunede politibil og henter dig, og så bliver du ydmyget og dømt til at betale en bøde mm.
Men Danske spil må gerne stjæle millioner og atter millioner af kroner fra fattige danskere med hang til spil, så længe de bare sørger for at gå i fine habitter, og sørger for at deres reklamer skinner som glansbilleder.
KÆRE POLITIKERE. SE NU AT TRÆDE I KARAKTER, OG STOP SÅ DETTE TYVERI.